| Antilow a întrebat:

Am un buldog de 2 luni pe care îl țin la țară si stă doar afară, cand ar trebui sa îi pun zgarda antipurici?

1 răspuns:
| OanaBe a răspuns:

Daca ii vei pune zgarda dupa ce a luat purici nu va avea niciun efect zgarda trebuie pusa din timp. Daca deja are purici va trebui să il deparazitezi si apoi sa ii pui zgarda. Zgarda antipurici doar previne infestarea cu purici, capușe, paduchi, nu ii alunga. Deci cel mai bine este să ii pui zgarda mai repede. Iti spun toate acestea din experienta. happy