| Flory_8923 a întrebat:

Am un catel care este de 2 zile bolnav din pacate el este la tara. vomita si nu mananca doar linge si bea apa. ce are? maine se va duce veterinarul sa-l vada sper sa isi revina

3 răspunsuri:
| NitrowsDwt a răspuns:

Si pisicii mele i s-a intamplat la fel.Numai ca ea nu vomita.Mai demult am primit un pui de pisica si ma jucam numai cu el iar pe Mitzi(pisica mea)nu prea o mai bagam in seama iar ea nu manca si nu bea nimic si statea numai in pat. Dupa 3 zile l-am dat inapoi proprietarului si apoi sia revenit.Asta s-a intamplat de mult(acum 3 ani) pentru ca a fost geloasa.Acum e intr-o stare excelonta. Poata ca daca in viata stapanului de la tara a aparut un alt animal si la indepartat pe el poate fi si ca a mancat ceva stricat cel mai bine e sai faci n control medical scceswinking.

| Cassidy a răspuns:

S-ar putea sa fie capusa foarte probabil.multe animale mor din cauza asta.si catelusa mea a avut o capusa a paralizat cu totul in mai putin de 24 de ore.Nu manca nimic,avea nasul fierbinte adica febra,si urina sange pur, din cauza zdrobirii globulelor rosii.Am salvato la timp cu operatia, dar daca intarziam era prea tarziu. Ai grija sa nu tii caini langa iarba mare pentru ca acolo stau capusele de obicei.Am auzit si cazuri in care oamenii au fost infectati de capuse. Cumpara-i deparazitant extern pentru purici si capuse la fiecare 3 saptamani nu e chiar asa de scump costa doar 10 lei, acesta se aplica dupa 2 zile dupa ce i-ai facut baie catelului si dupa ce il pui dupa cap numai ai voie sa-l speli. Sper se sa faca bine catelusul tau :X sa speram ca e doar o alergie sau ceva trecator .inofensiv.SUCCES si ai grija de catelwinking :X.

| EmZoTeck a răspuns:

Are o mica indigestie la stomac sau i s-a intors stomacu cu susu in jos ca a mancat ceva prea repede sau stricat sau ceva care nu ia priit bine la stomac (cel mai rau caz alergie la un condiment sau substanta)