| TpuNoName123 a întrebat:

Bună TPU!

Câinele meu este bolnav. Adică vomită, nu mânâncă, are diaree.

Ce aş putea să-i fac?

Îl voi duce mâine la veterinar, dar nu ştiu dacă mai rezistă. Please, help!

4 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Dizolva o lingura mare de sare de bucatarie (sare grunjoasa, de preferat) intr-o cana cu apa caldutza si fa-l sa bea fortat. Ii deschizi botul, ii torni pe gat putin si dupa aia il stringi de falci ca sa inghita fortat. Si tot asa pana bea toata cana. O sa vomite din nou, poate, dar o sa-i ajute. Maine, neaparat, la vet! Bafta si sanatate lui cutzu!

| Sweet00gum a răspuns:

Fierbi niste orez si ii dai cu pipeta/seringa apa de la orez.

| Bondarel99 a răspuns:

Cred ca are parvoviroza...imi pare rau dar am avut si eu caini si mi-au murit din cauza asta, chiar daca i-am dus la veterinar si am facut intocmai ce mi-a spus.sad
Trebuia sa il duci din prima clipa in care ai vazut ca nu e in regula sau sa ii fi facut toate vaccinurile...dar sper din suflet sa-ti reziste catelul si ai mare grija de el!

| XxAndreiMasterxX a răspuns:

Te ai gandit ca se poate sa ii fi dat oase din acele de pui sau care sunt ascutite? daca da asta e chestia si oasele mari nu prea e bine sa ii dai ca se chinuie sa il manance si nu i nghite calumea si de aia ii vine rau.