| Andrey_Bytzza_1995 a întrebat:

Am si eu o catea de 4 luni pitbull care de ieri nu mananca nimic si vomita in continu, i-am dat cu 2 zile inainte niste copanele de pui prajite,azi am chemat veterinarul si i-a facut un vaccin si i-am dat si niste ceai de menta pe gat, ce credeti e posibil sa isi revina, si sa nu moara?

9 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

O sa se faca bine, tine-l nitel la regim cu orez fiert cu legume.

| Andrey_Bytzza_1995 explică (pentru Mihaela1964):

Multumesc mult de raspuns!

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna.
Oasele de pui nu sunt recomandate pentru caini, pentru ca perforeaza stomacul. Si eu acum cativa ani (cand nu stiam) i-am dat catelei mele oase si la fel a patit. Dar veterinarul i-a facut perfuzii, nu vaccin. Ce vaccin i-a facut?
LdcCristi, te-a intrebat pe tine cineva ceva? Nu inteleg de ce ai comentat aici...lipsa de ocupatie!

| Andrey_Bytzza_1995 explică (pentru DenissaRoxana):

Nu stiu ce vaccin.veterinarul i-a facut 2. Unul cu un ser alb si celalalt cu un ser galben deschis deschisthinking

| DenissaRoxana a răspuns:

Orezul cu legumele nu ajuta cu nimic. Trebuie o injectie/perfuzie care sa ajute la dizolvarea oaselor.

| Andrey_Bytzza_1995 explică (pentru DenissaRoxana):

O sa ii fac o intrebare veterinarului maine!crying

| LDCCristi a răspuns:

Lumea moare de foamne, tara este in criza si pe tine te intereseaza un caine! si da o sa moara...

| Andrey_Bytzza_1995 explică (pentru LDCCristi):

Date-n mortii matii cu criza matii...

| Kent_Veronika_1984 a răspuns:

Are vacinurile facut toate? daca da, vezi ca oasele de pui sunt extrem de nocive mai ales la pui ca ei nu stiu sa le sparga bine si atunci exista riscu sa se intepeneasca in intestin si sa produca adevarate rani!