| powergirl a întrebat:

Am un catel l-a adus mami de la bunica si nu are jumate din piciorul din spate unul dintre ele si i-am facut baie nu as vrea sa il scot afara ca e frig si e mic nu are nici 2 luni. tati nu il vrea nu il place, mi-e mi-e mila de el are doar 3 picioare si nu pot sa il tin tot in casa mai ales noaptea ziua il tin, acum seara i-am facu baie daca il scot afara va muri? ca daca il tin in casa nu dorm de el toata noaptea ca tot plange nu as vrea sa il omor ce sa fac?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Draga mea, ai un suflet un. Desigur ca un catelus asa de mic si fara un picior va supravietui putin timp pe strada. Daca il iubesti si ti-e mila de el, roaga-l pe tatal tau sa-i fac un cotet in care sa-i puneti un covoras sa-i tina cald, dar pe gerul acesta sigur va ingheta. Sa speram ca vremea se va mai incalzi si daca-i faceti un cotet va supravietui. Sa ai grija de el dandu-i mancare si apa zilnic. Fa in asa fel incat tatal tau sa nu dea toata ziua buna ziua de el. Si nu-l mai spala pe frigul acesta. Daca-l scoti afara dupa baie, sigur se va imbolnavi, chiar muri.
Ascultati inima si ajuta-l, asa cum poti mai bine si incearca sa nu-l superi pe tatal tau ca sa nu-l alunge! Succes!

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu tatal tau si sa il rogi sa il pastrati macar pana se mai incalzeste. Sa incercati sa ii faceti un culcus. Incearca sa profiti de latura lui sentimentala. E normal ca e greu sa supravietuiasca de unul singur in conditiile acestea.

| Sasha_3991 a răspuns:

Nu il scoate ca e prea mic!

| ViseColorate_4467 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu tatal tau ca intr-adevar tii la acel catel si daca e un tata intelegator, iti va da voie sa il pastrezi, mai ales ca e un caz mai special, un caine cu 3 picioare nu se descurca la fel ca unul cu 4. Daca nu vrea, convinge-l sa il tii macar pana creste mai mare si se va putea descurca singur, numai bine pana atunci se va mai si incalzi afara.Insa ca sa il pastrezi, va trebui sa il duci la veterinar sa vezi daca e sanatos si sa ii faci vaccinurile. Dupa ce esti sigura ca e sanatos, iar tati tot nu vrea sa il pastreze, poti sa il dai spre adoptie.Succes.

| alexxi a răspuns:

Pai... stai langa el si ingrijestel ca sa nu moara si dimineata il duci la cineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine este sa-l duci la veterinar. el va stie ce sa faca mai bine :*

| ThisIsMeJustMe a răspuns:

Ooo, saracutzul, bine ca exista cineva cu o inima atat de mare... dar tu de unde esthi ca m-ar interesa si pe mine. da-mi un mesaj pe Id-ul: sabrina8_dulcik@yahoo.com