| anonim_4396 a întrebat:

Am un catel de 4 luni de rasa chorkie (yorkie chihuahua mix) Acum e cam frigut afara si stiu ca rasele acestea sunt foarte sensibile la frig. Dar bunica mea (stau la bunici) il tine foarte mult afara, in curte. Noaptea doarme in casa dar as vrea sa ma joc si ziua putin mai mult cu el prin casa, ca afara nu e ca in casa. Cum sa o conving sa-l lasam mai mult in casa?
ps: Isi face nevoile DOAR afara.

2 răspunsuri:
| Adrry00 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa ii explici in termeni medicali la ce riscur este expus cainele.Fiind mic si sensibil este predispus bolilor.Si nu este o tragedie daca nu o sa mearga pentru ca inca nu este frig.De la iarna sa-ti fie frica!

| clau1 a răspuns:

O rogi frumos so civilizat(nu te pui in genunchi sau o implori)daca nu merge te poti juca si afara cu el