| CalipsoGirl a întrebat:

Am un catelus de 2 luni si... Cand se joaca musca foarte tare. Cum pot sa il invat sa nu ma mai muste?

Răspuns Câştigător
| Alex0194 a răspuns:

Vezi daca nu-l hranesti destul? Nu-i ajunge mancarea si vrea sa te manance laughing (gluma, no lua de-a buna)

3 răspunsuri:
| shalimar a răspuns:

In momentul in care te musca, te opresti din ceea ce faci, il privesti in ochi si ii spui pe un ton ferm, NU. Ori de cate ori te musca ii vei spune acelasi lucru. Fara sa il bati sau sa tipi la el.Astepti 2 minute si reiei joaca.Pana la urma va asocia acel nu cu faptul ca musca si nu va mai face treaba asta. Daca te joci cu el si nu te mai musca, ii spui bravo pe un ton prietenos.Acelasi lucru il poti face pentru orice greseala care o face. Daca il inveti de mic ce e bine si ce e rau, vei fi mandra posesoare a unui catel educat.

| ManutzuWolfy a răspuns:

Pai ai putina rabdare si tu ca dupa ceva timp trebuei sa isi schimbe dinti si dupa nu cred ca o sa mai muste asa tare

| auralsolat a răspuns:

Nu ai ce sa faci... asa facea si catelul meu... dupa 4 luni jumate isi schimba dintii si nu va mai musca big grin doar sa ai putina rabdare