| Nicoleoficial a întrebat:

Am un cățeluș de 3 luni care mușcă într-una și mușcă tare adică are dinți și o cert sau îi dau jucării ca să nu mai mă muște și degeaba.
Ce aș putea să-i fac să nu mai muște?

Răspuns Apreciat de Editori
| RB26DETT a răspuns:

Ii cresc dintii, il mananca gingiile, si cainele meu cand era pui pana i-au crescut dintii de tot musca si rodea mobilierul prin casa, efectiv l-am lasat in pace si dupa ce dantura sa a ajuns la maturitate nu am mai avut probleme cu el.
Incearca sa te joci cu el sa-i bagi o labuta in gura sa-si dea seama cat de tare musca, eu asa am tot procedat cu al meu si de atunci chiar daca musca, atunci cand ma prinde de mana nu strange tare, doar cand folosim jucariile, atunci strange de ele si nu le da drumul.
Incearca sa faci chestia cu labuta si asa isi va da seama cat de tare sa te muste sa nu te doara, cainele tau niciodata nu-ti va dori raul.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie dresat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i peste cap cand mai face asa. Asa se invata