| Vladutz01 a întrebat:

Am un caucazian de aproximativ un an si ceva, si un ciobanesc mioritic (adoptat), si de la un timp de vreme caucazianu-l nu il mai lasa in pace "sare" mereu pe el crezand ca e catea. eu cred ca i-a venit perioada de
imperechere dar chiar asa sa fac? laughing
Ce as putea face? am mai pus intrebarea si mi-a raspuns cineva si a zis ca cel caucazian este "Liderul Alfa" si de face asa.laughing funda.

2 răspunsuri:
| doglover23 a răspuns:

Masculii au mereu tendinta de a arata ca ei sunt sefii. Incearca sa-i separi si gata. Sau poti sa castrezi caucazianul (Desigur, asta nu va oprii atacurile asupra celuilalt caine)
Oricum, succes!

| a13x97 a răspuns:

Tinei separat. eu am doi pitbulli si la fel am patit