| Bogdan123Bogdan a întrebat:

Buna,va rog daca poate cineva sa ma ajute cu un raspuns, am o catea ciobanesc de bucovina, a umblat la monta insa cred ca am pierdut perioada ei si am dat-o la monta mai tarziu caci au trecut 70 de zile si nu a fatat, deci nu a fost gestanta, intrebarea mea este cand ar trebui sa umble din nou? Ofer funda..Cat mai repede

Răspuns Câştigător
| DenissaRoxana a răspuns:

Cand o sa fie din nou in calduri. Catelele intra in calduri de 2 ori pe an.

| Bogdan123Bogdan explică (pentru DenissaRoxana):

Deci ar trebui sa umble din nou dupa circa 6 luni de la ultima perioada de calduri?