| anonim_4396 a întrebat:

Am un ceas rusesc de prin anii '90 " Poljot", N4159, 17 jewels, si cam ramine in urma dupa vreo 5 ore ce-l setez, care poate fi problema?(l-am purtat vreo trei ani,si era totul ok, dupa aceea l-am pus intr-o cutie, si abia recent mi-am adus aminte de el) La ceasornicar nu vreau sa ma duc, caci am patit-o cu un seiko pe care trebuia sa-l curete si l-a curatit pina l-a defectat.

1 răspuns:
| Bonciu_Robert_1999 a răspuns:

Mecanismul ramande in urma iar tu ar trebui sa te duci la un ceasornicar nu sa il curente, cred ca ar fi mai bine sa il unga putin.....bafta......Funda big grin