| werewolfbruno a întrebat:

Am un ciobanesc german cum il fac sa nu mai muste(in joaca) de papuci de maini? Are 3 ani (de caine).

Răspuns Câştigător
| Chrysk2 a răspuns:

Face asta pentru ca e foarte entuziasmat si i-ati permis.
Cand oamenii il intalnesc sau cand tu te joci cu el,mai intai trebuie scos din starea aceea.
Ca sa il scoati poti foarte usor sa il "lovesti" in gat (adica il atingi) nu sa dai tare,o sa fie mirat de ce ai facut asta si va iesi din starea aceea + nu va mai face alta data asta.
Nu trebuie sa il maltratezi sau sa il lovesti puternic doar sa il atingi,zic asta pentru ca multi zic "nu lovi cainele",dar nu il lovesti.
Eu am invatat foarte multe de la Cesar Milan
e o emisiune pe national geografic, Cesar si cainii.
O poti urmari sau te poti uita pe youtube sa vezi cum procedeaza.
Cainele nu e de vina NICIODATA, ci OMUL...

Respect,
Chrysk2

2 răspunsuri:
| werewolfbruno explică:

Va rog

| ReaperAlex a răspuns:

Fi un pic mai dur cu el si arata-i cine e sefu. poti sa il certi cand musca si sa ridici palma la el... sper ca ti-am fost de folos...winking