| Bișoc2000Elia a întrebat:

Am un hamster pitic african care s-a lovit, nu stiu cum, sub ureche. Are blanita murdara de sange. Ce fac? O las in pace?

3 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Ia un prosopel cu apa si tamponeaza-l usor, vezi daca e grav sau nu, posibil e o zgarietura.

| Bișoc2000Elia explică:

N imi da voie sa ma uit. Dar din cate am vazut are o lovitura de 2 mm. Mai are si ceva la ochiul stang in partea anterioara. Nu stiu, mi-e frica sa nu se infecteze sau ceva.

| Kiss_Csilla_1998 a răspuns:

Atunci cea mai buna decizie este sa o duci la veterinar acolo probabil va dezinfecta rana si iti va da ceva medicamente sa ii dai dar pana atunci incearca sa o tii intr-un loc uscat si fara mizerii