| anonim_4396 a întrebat:

Buna,deeci am un hamster,nu stiu exact rasa,dar nu este pitic,cam de o luna a slabit foarte tare, si dupa ce l.am cumparat dupa ceva timp oule i.au crescut exagerat,nu credeam ca este o problema,azi am vazut ca si.a spart ouale deci nu mai avea deloc si era plin de sange,toata lumea zice a, pai, ii doar un soarece dai pace,dar pentru mine e mai mult de atat, si intrebarea ar fi ce ar putea avea si din ce cauza a facut asa? il am cam de aproape 2 ani si nu a avut femela.Soo?

3 răspunsuri:
| Snowa a răspuns:

Orice specie de hamster traiesc in jur de un an, deci si-a mancat malaiul mai ales daca are aproape 2 ani. Oricum daca reusesti sa-l tratezi nu va rezista mult.
Daca totusi vrei sa incerci sa-l salvezi du-te la un veterinar.

| BogdnMrn a răspuns:

Pai iti inteleg problema, te as sfatuii sa te duci de urgenta la un doctor veterinar, ti ar recomanda niste tratament, parerea mea, si nu te ingrijora.

| Faranume1111 a răspuns (pentru BogdnMrn):

Mersii oricum, a murit a doua zi. voiam sa stiu de ce a facut asta.