| paulutz a întrebat:

Am un husky siberian de 3 luni ca in pozade avatar dar poza e facuta de mai de mult si, nu i-am taiat unghiile, trabuie neaparat s ai le tai? nu zgarie pe usa, nu nimic! deci trebuei neaparat? am vrut odata dar,,, a scleunat,(dar nu eu, ci tata ), va avea o problema daca nu i le tai?

Răspuns Câştigător
| Anonim271 a răspuns:

Nu trebuie sa tai neaparat unghiile la catel(cand va fi mare nu va avea probleme) dar daca tu tii neaparat sa i le tai si crezi ca sunt prea mari sau te zgarie du-te la medicul veterinar si el le va taiea cu o foarfeca speciala!
Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| FuckSchool a răspuns:

Eu zic ca nu ar trebui sa le tai, dar daca este nevoie du-te la un medic veterinar deoarece el va face asta.

| ღKimKimmyღ a răspuns:

Nu este un lucru neaprata sa-i tai unghiile cainelui. Doar daca este neaparata nevoie, daca vezi ca il incomodeaza sau daca te zgarie cand se joaca cu tine etc. Dar chiar si asa, mai bin du-te cu el la vetrinar, sa nu i le tai prea scurte sau ceva gen.