| paulutz a întrebat:

e adevaratca husky siberian e un alergator foarte bun? am un husky de 3 luni ca in poza de avatar (poza e facuta mai de mult) si el intrece pisica la alergat. deci este? cine e mai rapid?:ciobanescul german sau husky siberian?

Răspuns Câştigător
| LiviuuuXD a răspuns:

Husky siberian este mai rapid decat ciobanescul german. Intr-adevar cainii husky sunt puternici si niste alergatori foarte buni, dar sa vezi ce rapizi sunt daca ii fortezi (am facut odata un test dar s-a suparat pe mine) l-am pus odata la sanie cand aveam vreo 13 ani si tragea de rupea, ca sa nu zic ca de 2 ori am cazut in zapada cand lua curbele laughing. Raspuns final, husky siberian.

1 răspuns:
| Predator30 a răspuns:

Eu cred ca Ciobanescul german dar si eu am tot un husky frumosi caini.