| anonim_4396 a întrebat:

Am un iepuraș cap de leu și când l-am cumpărat îl lăsam sa iasă din cușca prin pat sa se mai plimbe. Acum a trecut vreo luna și se plimba din casa, e tare cuminte... in schimb el sare inapoi in pat numai sa își facă nevoile. Înainte sarea in cușca și își făcea nevoile... oare cum pot sa îl dezvăț?

Răspuns Câştigător
| Dieneez a răspuns:

Pai poti incerca sa il bagi rapid de tot in cusca atunci cand vezi ca se pregătește sa isi faca nevoile. Asa va vedea ca trebuie sa faca in cusca si nu in pat. In aceeasi situatie am fost si eu cu vechiul meu iepuras si la fel l-am invatat. Succes si multa sanatate iepurasului!