| Copiliţă a întrebat:

- Am un papagal, nimfa. In decembrie pe la final, face 2 ani. Problema e ca e cam "dezbracat", am intrebat vanzatoarele de la magazine ce ar putea sa aiba, mi-au spus ca e de vina alimentatia, i-am cumparat tot felul de mancare, i-au mai crescut ceva pene dar nu suficiente, trist nu pare deloc. Aveti idee din ce cauza e mai dezbracat?
- Multumesc! :3

Răspuns Câştigător
| MarianM8777 a răspuns:

Acolo in magazin ii tin intr-o cusca foarte mica, le da acelasi fel de mancare, nimeni nu il baga in seama si de asata i-au cazut penele! nu iti fa griji. In cateva zile, saptamani ii vor creste la loc! dar sa ai si u grija la alimentatie;) uite aici o alimentatie sanatoasa: http://www.4animale.ro/pasari/papagali/hrana/hranirea-papagalilor-nimfa :)

| MarianM8777 a răspuns (pentru MarianM8777):

Din cauza asta e mai bine sa cumperi de la crescatori happy

5 răspunsuri:
| acinorev a răspuns:

Ar trebui sa fi un pic mai atenta la alimentatie. S-ar putea sa aiba paraziti. Am auzit ca exista yun spray special pentru paraziti. Incearca, daca vrei. Cred ca ar trebui intai sa ai aprobarea veterinarului.

| Copiliţă explică (pentru acinorev):

- L-am dat cu un praf, e posibil sa fi fost si de la paraziti.

| MarianM8777 a răspuns (pentru Copiliţă):

Citeste aici!:http://www.papagalul.ro/bolipiele.html ar trebui sa il duci la veterinar sa il vada si iti va recomanda el ceva!