| di@n@ a întrebat:

Am un perus care vorbeste, dar a rams fara pene, din ce cauza? L-am dus la veterinar si mi-a zis ca este perfect sanatos.Va rog ajutati-l pe Giugiuca, papagalul meu inteligent dar uratel.

Răspuns Câştigător
| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Si papagalitei mele ii pica penele mai ales vara.de obicei, odata cu luna octombrie, ii se opresc din cazut.cati ani are papaglul tau? varul meu are un pagagal perus de 6ani, iar pentru ca nu mai este chiar in floarea varstei, papagalulului sau ii pica penele oricand.este tot perus si vorbeste ca si al tau.incearca sa mai contactezi si alt veterninar. daca si acela iti zice ca este bine, nu ai de ce sa iti faci griji.

6 răspunsuri:
| YLLL a răspuns:

Nu are deloc pene?straight face
Mai inainte am vazut si eu pe net un papagal pe nume Oscar, care sufera de o boala rara datorita careia nu are nici o pana.

Nu cred ca perusul tau are aceasta boala, incearca sa mergi la alt veterinar.

Bafta:sad:*

| Sufl3TzelRănith a răspuns:

Buna Diana! Imi poti spune cum l-ai invatat pe perusul tau sa vorbeasca? Eu incerc de mai mult timp cu diferite metode dar nu imi iese e baiat si are 3 ani

| sasha a răspuns:

Poate este batran, sau poate trece printr-o faza a perusienilor tongue... nu stiu daca veterinarul nu stie... du-te la altul happywinking

| di@n@ explică:

Papagalutul meu are 5 ani, si imi este tare drag, dar cand il vad fara pene... da, cred ca este si din lipsa unei perechi, saracutul sufera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al meu are gps bea bere si injura ca un birjar. iar cand vede o papagalita isi smulge penele singur. e foarte ciudat. l-am luat de la o prostituata.

| anda1313 a răspuns:

Iubeste-l!