| cristianahsm a întrebat:

Papagalul perus poate vorbi?

Răspuns Câştigător
| Bya132 a răspuns:

Da, dar trebuie sa ai multa rabdare si sa incepi cu un cuvant, usor.
Eu mi-am facut papagalul sa vorbeasca, dar a murit saracul laughing.

Bafta!

8 răspunsuri:
| Hadley a răspuns:

Daca te ocupi de el si ai rabdare da... unii oameni cumpara si mancare speciala pentru vorbit...nu ii spune multe cuvinte, invata-l esentialul si apoi dupa cum vezi ca se descurca il mai inveti

| Reinkaos a răspuns:

Da, doar atunci cand faci foarte des cu el exercitii de vorbire, in general cu cuvinte simple ( mama, tata, numele tau)

| MihaicaDan a răspuns:

Da poate vorbi iti dau si un site dar da plzz raspuns castigator http://www.youtube.com/watch?v=P8Wu8SByUro

| szmotovio a răspuns:

Da. dar trebuie rabdare multa.sa ii repeti cuvinte clat tare si des.nu il zapaci cu multe cuvinte.

| CainePeVine a răspuns:

Da

| AlessinoDeeJay a răspuns:

Daca dai funda?
Nu, nu poate vorbi, poate imita!
Depinde de varsta lui!
fundita/
broken heart

| oana08294 a răspuns:

Nuu