| RockableHu a întrebat:

Am un pisoi de vreo 2-3 luni asa. Ce mananca? Si cum il invat la litiera? Cea mai mare Fundaaaaaa

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Bobite de la Hill's sau Royal canin special pentru puii. Din cand in cand poti sa-i dai o conserva de peste, carne de pui/vita fiarta, branza dulce.

Cand stii ca nu a mai facut de mult o iei si o pui acolo in nisip si nu o lasi sa iasa pana nu face ceva sau daca a inceput sa sape, s-a plimbat pe acolo si nu a facut nimic. Trebuie sa ai rabdare 5-10minute trebuie sa stai acolo, daca nu face dupa o jumatate de ora incerci iar. Faci asa mereu, o sa se obisnuiasca, dar litiera trebuie mereu sa fie la dispozitia ei, sa mai mearga la ea chiar daca nu vrea sa faca nimic.
Dupa ce face o mangai si o alinti.
Rabdare si succes! Sa-ti traiasca!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista mancare speciala pentru pisoi

| BoggyP a răspuns:

Da-I de mancare ce ai tu prin casa..al meu mananca paine si inca si moraiestelaughing)eu le dau de toate..carne,cartofi,oua,mamaliga,lapte..si sunt foarte sanatosi, frumosi, cuminti si jucausi. daca vrei sa-l faci sa mancance ce vrei.dai doar un fel de mancare.el nu trebuie sa stie ca exista mancare speciala pentru pisici...dai ceea ce mananci si tu..si o sa se invete singur daca nu-I dai altceva..nu are de ales

| RedNose a răspuns (pentru BoggyP):

Pisica sa manance mancare speciala pentru ea, tu esti om ai mancarea ta nu mananci mancarea de la caine...
painea, cartofii, ceapa, ciorba etc. sunt toxice pentru pisici si caini.

| BoggyP a răspuns (pentru RedNose):

Daca ai name sa dai pe mancare pentru pisici...treaba ta..eu unul le dau ocazional

| RedNose a răspuns (pentru BoggyP):

Nu trebuie sa le dai boabe neaparat, dat nici nu trebuie sa manance tot ce mananci tu. daca te uiti la postarea vei vedea ce poti sa-i mai dai in loc de boabe si hrana umeda.
Inainte sa-ti iei pisica trebuia sa te gandesti ca ea nu e porc sa manance resturi si mancare de la voi,ci e carnivora, deci mancarea de baza e carnea

| kristianelektrik a răspuns:

Exista mancare speciala pentru pisici