| stefany100 a întrebat:

Daca am o pisica de 2 luni si ceva pot sa o invat sa isi faca nevoile la litiera? Daca da, cum?

3 răspunsuri:
| ligiligi a răspuns:

Buna!
Da,poti sa o inveti dar poate va dura ceva timp.
Ca sa o inveti la litiera trebuie sa o urmaresti tot timpul si cand vezi ca vrea sa faca pipi(cand sapa asa cu gherutele)o iei si o duci repede la litiera inauntru(ar fi bine ca usa sa fie tinuta ridicata de cineva sa nu se sperie)si se va invata ca acolo trebuie sa faca.
Sau poti sa o duci langa litiera si sa sapi si tu in nisip ca si ea sa ii arati si va incerca si ea.
Succes!