| XxRoxRoxyxX a întrebat:

Hello, de cateva zile am un motanel micut pufos dar nu stiu cum sa il invat sa isi faca nevoile la litiera cu nisip. Litiera e medie si nisipul e granulat si cu miros de lavanda pentru ca nu am gasit fara, dar nu stiu cum sa il invat. Cand e in ea se joaca mai mult cu nisipul, cum fac? Si inca ceva am nevoie de un nume pentru ca pana acum ii spun Bidi dar nu mi se pare prea ok pentru pisoi

Răspuns Câştigător
| XxBlueRosexX a răspuns:

Urmareste-l cand isi face undeva pe covor apoi cu niste servetele sterge s punele in litiera apoi baga-l acolo... odata ce simte mirosul o sa mearga acolo mereuwinking iar nume pune-i unul dragut de exemplu puff, tomy, baby, bisi, bamby, tzilu.

5 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Inca este micut si nu stie dar o sa se invete el.Ia-l tu in brate si pune-l la nisip in special dupa ce manca.Nisipul nu conteaza eu folosesc "Nisip igienic pentru pisici (granule de silicat)" Am si eu 2 pisicii persani.In privinta numelui la-si numi Haru, Gimmy sau depinde de ce culoare are.De exemplu pe pisicuta mea ca este alba o cheama Bia(de la bianco, alb in italiana)si pe motanel ca are culoarea galben i-am zis Blondul

| minrest a răspuns:

Pisica isi ascunde instinctiv produsele de excretie, ca sa nu poata fi gasita de animale mai mari. Asa ca o sa isi dea seama repede de utilitatea nisipului. Deocamdata, important este sa faca caca, pipi, sa manance si sa bea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce mananca si bea apa, il lasi jumatate de ora-o ora si il duci in litiera. Este o chestie instinctiva, teoretic n-ar trebui sa il inveti nimic. Pana acum unde a facut? laughing

Epic mi se pare un nume dragut pentru un motan ^^

| amyleemuffly03 a răspuns:

Dul mereu in litiera cu nisip si o sa invete imediat sa faca acolo, daca se joaca deja acolo inseamna ca deja incepe sa inteleaga (am avut si eu motan), ai putea sa ii pui numele tomi...

| Ion_Lucian_1945 a răspuns:

Asculta daca face in nisip, tu dai mancare mai multa.Mie asa mi-a mers