| Minea_Nicolae_1999 a întrebat:

Am un porcusor de guineea si toata ziua sare prin cusca Nu stiu daca e fericit sau trist!

Răspuns Câştigător
| BTWIN a răspuns:

Da-i drumul prin casa si daca va fi mai cumsecade inseamna ca era trist in cusca. sad

3 răspunsuri:
| bogdiy a răspuns:

Daca cusca e micuta incearca sa gasesti una mai mare in care sa il pui poate de aia sar prin cusca

| SofMaria a răspuns:

Porcusorul are ori cusca prea mica (in cazul asta ar trebui sa-l lasi putin afara sau prin casa sa alerge ori sa-i iei o cusca mai mare), ori este in calduri. Daca vrei mai multe informatii despre porci de guineea, poftim un site: http://animale.maxi-pet.ro/......menu-id-73
Site-ul asta iti spune si cat de mare ar trebui sa fie cusca unui porc de guineea. :D

| Zuzzy_Didi_1992 a răspuns:

Lasa-l putin liber prin casa. trebuie sa aiba si el spatiul mai mare