| Durol a întrebat:

Am un pui de papagal baiat si nu stiu ce nume sa-i pun, aveti voi vreo sugestie?

13 răspunsuri:
| Lɑяisɑ a răspuns:

Pune un nume după comportamentul păsării!
Baftă.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Păi, incearca sa-i dai o porecla draguta, in functie de comportamentul lui, de infatisarea lui...Si eu am doi mici idioti, din rasa Micul Alexandru.

| piTiCcu a răspuns:

Papy,Andi,Arwen,Bozo,Cipi,Coco,Dodo,Jako,Carol,Colin

| sodobar a răspuns:

Kiru asta este numele papagalului meu, sau daca canta mult poti sa ii spui michael sau jackson

| Slendăriț a răspuns:

Poti incerca numele astea de pe acest link:
http://www.e-pets.ro/nume-pasari/pagina-1 Are nume si de baieti dar si de fete pentru papagali.

| alexutzul14 a răspuns:

Franky...sau urmeaza instinctul

| IonuTzz19 a răspuns:

Paco,Pico tongue

| DeejayAlbinutsa a răspuns:

Trompi laughing big grin ..Pai,la modul serios.thinking Jimmy, Riko, Chuck...

| Samantha10 a răspuns:

Ricky,Cocolino,Rey,Cipy,Remus,Miki,Paco,Pancky,Rico,Zack.

| bazgau a răspuns:

Coco,roco,paco astea sunt cele mai des auzitehappy

| Valentina24Ani a răspuns:

Rico sau Akito.

| kiduuuTăău a răspuns:

Pai eu am avut un papagal pe care il chema Max. Pune-i asa daca vrei...