| Xaya a întrebat:

Am un pui de porumbel care a cazut din cuib. L-am pus intr-o voliera afara si am observat ca unul dintre parinti ii dadea tarcoale asa ca i-am dat drumul, dar nu e prea bun la zbor si nu poate ajunge inapoi in cuib deci prin urmare l-am luat in grija. El vrea sa manance, i-am facut un amestec cu malai, gris si pesmet dar pare sa bea doar apa din amestec. Nu vrea sa manance boabele de grau dar ii este vizibil foame. Cum fac sa inghita tot? Am o sticla cu un balon gaurit la gura cu care ii dau ineficient mancare. Din moment ce parintii vor sa il hraneasca e clar ca e sanatos deci nu-mi prea fac griji. Idei?

1 răspuns:
| Raducons a răspuns:

Poti sa il hranesti pe cioc ii dai boabe de porumb,si grau, te orientezi dupa gusa cand se simte la mana nu ii mai dai, Ii cate un bon pe ciocasa merge am avut si eu situatie, o sa dureze cateva zile dup o sa manance singur, sa-l inchizi undeva sau lasa-l langa ceilalti dar nu liber.iese el daca se simte in stare.