| CoolBoy2012 a întrebat:

Va rog ajutati-ma cat mai repede! Ieri am gasit un pui de vrabie care cred ca a cazut din cuib, l-am luat si nu stiu in ce sa-l pun si ce sa-i dau sa manance.
Tot ciripeste si cred ca ii este foame si nu stiu ce sa-i dau sa manance!
FUNDAAAA!

Răspuns Câştigător
| Gsix a răspuns:

Fa-i o pasta din malai cu putina apa sa fie asa mai apos, trage-l pe seringa (fara ac seringa) apoi ii deschizi ciocul cu mana stanga, si apoi ii pui cu seringa pe gat malaiul cu apa, sa fie mai apos malaiul ca sa ii intre in gusa, si pune-l intr-un vas cu ceva moale, fa rost de ceva fulgi big grin succes la creste-re, anunta-ma daca nu sti ceva

| Gsix a răspuns (pentru Gsix):

Sa nu ii pui apa in vas, deoarece nu va bea singur, si nici mancarea, tu trebuie sa ii faci mancarea mai apoasa, dupa cum ti-am zis mai sus, hraneste-l de 3-4 ori pe zi, in 2 saptamani va deveni mare si va invata sa zboare, si asa il vei avea pe post de perus big grin se va obisnui cu tine si nu va mai dori sa plece de langa tine, chiar iti va aduce o femela sau mascul...

5 răspunsuri:
| ligiligi a răspuns:

Buna!
Cauta o cutiuta si pune in ea vata si peste vata ceva material cu blanita sau ceva ce sa fie comod si sa tina de cald.
Pune-i si o sursa de caldura, o veioza ca sa ii fie cat mai cald.
Ii dai carnita maruntita inmuiata in apa cu o penseta.Mai intai incearca sa ii ti in fata ciocului penseta cu carnita ca poate va deschide singura ciocul daca nu ii dai tu in gurita si incerci ca in timp ce mananca sa ii dai si apa cu seringa ca daca ii dai fara sa manance ii poate intra apa in plamani. Dupa ce ii dai o bucatica de carne poti astepta 5-10 minute, apoi inca o bucatica pana mananca 10 bucatele.
Succes si daca nu reusesti scriemi ca voi incerca sa te ajut.Succes!

| EqInOx a răspuns:

Salut.Daca ai un fes care nu iti mai trebuie pune-l acolo iar de mancare da-i sa manance malai

| CoolBoy2012 explică:

I-am dat apa dintr-un capac de la o sticla de apa, acum doarme. Mi-e frica sa nu moara, va rog ajutati-ma.

| QuestionsHelPer a răspuns:

Fa-i un cuibusor de fan si de mancare grau macina(nu fainalaughing ), malai, frunze verzi si pune-i in ceva niste apa.Baftawinking