| AmMultipleÎntrebari a întrebat:

Am vazut ca una dintre cele mai bune metode de a fragezi vita e smantana. Totusi, daca am vita (new jersey steak) maturata, mai are sens sa o fragezesc? Si daca incerc sa o fac, va iesi mai frageda, avand in vedere ca e marurata? Totodata, daca o fragezesc mai mult, smantana ar putea lua aroma de la maturare? Multumesc!

Răspuns Apreciat de Editori
| DuckDodgers0 a răspuns:

Vita este deja o carne frageda ( fac referire la vita de o anumita calitate nu vacile cumparate din abator), astfel nu are nevoie de o fragezire, in schimb are nevoie de o tehnica de gatit, iar eu cred ca aici e problema multora

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu as strica niciodata o friptura de vita de calitate cu smântână