Întrebare recomandată | AlexandraDianca a întrebat:

Am vazut un truc de dresaj canin in care dresorul l-a intrebat pe caine,, cati ani ai?,, si cainele a latrat de 5 (avand 5 ani). cam a fost invatat sa faca asta? E urgent! Multumesc si dau funda!

Răspuns Câştigător
| Paula012 a răspuns:

E foarte greu e nevoie de mult timp acordat cinelui9 mai inti trebuie invatat cu intrebarea si trebuie rostita in acelasi mod apoi incearca sa gasesti un sunet sau citeva cuvinte prin care rostite de tine el va latra si astfel il inveti sa raspunda la intrebare ceva de genul nu stiu ee foartee greeu

4 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Este mult de munca.
Cainele meu de la tara, cand il pup, latra de doua ori.
Pa, pa.

| lolz1 a răspuns:

Hmm e nevoie de ani buni pentru chestia aia zic eu. Nu cred că tu singură o să poți face acest lucru, e nevoie de dresaj. Cel puțin, tatăl meu a făcut 3 luni de dresaj cu un câine la Sibiu pentru a recunoaște mirosul de tutun.

| AlexandraDianca explică (pentru lolz1):

Nu vreau sa dresez eu! Vreau doar sa stiu cum a fost dresat cainele de curiozitate!

| anamariatare a răspuns:

De unde ai catelul? daca il ai dela cineva si l-ai luat la vreao 5 luni poate la dresat omul de la care ai luat catelul iar catelul latra cati ani are ex:cati an ai? 1 latrat un an 6 latraturi 6 ani iar pentru luni un plans ceva...
Sper sa te ajutat pa pa!