| chiftelutacrocanta a întrebat:

Am venit azi in satul copilariei, si m-am intalnit cu pisica mea batrana de 12 ani.Mi-am dat seama ca e tare nesimtita, dupa ce ca n-am vazut-o de 6 luni,ea vine la geam,intra in casa, miauna, cere de mancare, II dau sa manance si pleaca. Asta inseamna ca animalele is pe interes?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ecam ca si cu femeile si barbatii. Pisica este genul feminin dupa nume (chiar daca este mascul). E numai pe interes. Cainele e genul masculin.

| RAY a răspuns:

Pisica nu e rationala, nu are neurocortex, da un om pe care il ajuti si cand nul mai ajuti te belastama cum e? cum poti spune pisica e pe interes, pisica i-a fost foame si a mancat apoi a plecat ce vreai sa faca? sau si tu aveai un interes fata de ia

| J0B0MAT a răspuns:

Da.

| R0R0 a răspuns:

Cam asa ceva laughing

| Rakanishuu a răspuns:

Nu toate animalele sunt pe interes. Cainele, spre exemplu, te iubeste neconditionat si pentru el esti cea mai buna fiinta din lume.
Pisicile nu dau doi bani. laughing De aceea stapanul unei pisici nu trebuie sa aiba prea multe asteptari de la ea. E greu sa faci o pisica sa te iubeasca/respecte.