| mariusluisa a întrebat:

Ar trebui sa ii pun ceva la urechiuse la catelusa mea westie de 9 saptamani sa ii stea ridicate sau o sa i se ridice singure la ceva timp? funda dau promit si daca mai stiti ceva sfaturi cum sa on conving repede sa manance bobite ca nu vrea sa le vada deloc multumesctongue

3 răspunsuri:
| sissik a răspuns:

Salut, urechile trebuie sa ridica singur la maxim pana la 3-4 luni. Daca nu este ridicat la varsta de 6-9 saptamani e bine ca la Westie e doua mare linie si la care ridica mai tarziu mult mai frumos. Daca nu mananca bobitele incearca alt tip, mai scump, daca e ieftin e si de slab calitate si nu place. Incerca Royal Canin Starter, mai multe detalii la: http://westie.webgarden.ro/

| totalus a răspuns:

E inca micuta, bineinteles ca o sa ii se ridice singure urechile, cat despre mancare, poate e inca devreme, sa ii dai bobite, tinand cont ca are 2 luni... eu stiu ca ei incep sa manance boabe si biscuiti etc de la vreo 3 luni in sus.

| baby_1864 a răspuns:

1) pentru un caine la un concurs tinuta urechilor este eliminatorie si de aceea crescatorii ori le lipesc cu un lipici textil, ori le ridica cu ajutorul betisoarelor si a unei fase
2) ii stabilesti o ora cand e masa.ii pui bobitele in oala, o lasi 10 minute. daca nu mananca ii iei oala si i-o dai peste 2 ore. si tot asa