| TheClassicGuitar a întrebat:

Are ceva daca imi sterg chitara cu AJAX de geamuri? laughing Dar daca nu cu ce ar trebui?

Răspuns Câştigător
| MaeRi a răspuns:

Nu are nimic,odata ce nu o stergi si pe corzi sau inauntru chitari, adica sa nu versi Ajax in acea gaura deunde se produce sunetul corzilor, pentru ca va fi o mare problema.Deci o poti sterge pe spate si pe fata insa nu atinge corzile si nu sterge inauntru ei.Dar sa stii ca mai bine ai sterge cu Pronto,ala este cel mai folosit in stergerea chitari, si corzile le poti sterge cu ocarpa uscata, iar inauntru nu prea ai nevoie sa stergi.

4 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna TheClassicGuitar,
Daca e AJAX lichid, nu are nimic.
Daca e sub forma de praf atunci o sa se zgarie chitara.
Presupun ca ai chitara de lemn. Poti folosi pronto (chiar indicat pentru ca o curata si ii ofera stralucire) sau solutie pentru sters monitorul computerului.
Pa, pa

| Șosețică a răspuns:

Cred ca se va strica cu AJAX ai putea incerca cu spirt medicinal tongue cel mai bun te asigur...tongue

| alexgogo a răspuns:

Salut,
Daca-i din lemn, sterge-o cu pronto (servetele umede). daca nu-i din lemn, gasesti solutii potrivite pentru plastic.

| Juliétte_4642 a răspuns:

Sunt si produsele speciale pentru ingrijirea chitarii,eu una mi-am luat ceva de genul din Guitar Shop,ma impac foarte bine cu el.
In orice caz, foloseste o carpa moale cand o stegi, ca sa nu se zgarie.