| Leonard97 a întrebat:

Are ceva daca pun carasi si sanitari impreuna?

7 răspunsuri:
| JammyBrooks a răspuns:

Pai nu are nimic eu am 2 carasi 4 sanitari din aia care se lipesc si 2 din aia cu mustacioarelaughingsi 2 zebre si 2 guppy si nu a nimic

Răspuns utilizator avertizat
| marwitch a răspuns:

Depinde de cat de mari ai sanitarii/carasii. Daca carasii sunt mai mari decat sanitarii sau egali posibil sa-i pape carasii pe sanitari, dar sanitarii mei au 6 ani si vreo 20 de cm, iar la dimensiunea asta toti pestii ii tolereaza. Conteaza dimensiunea pentru ca sanitarii au (incepand de pe la 1 an incoace) niste solzi foarte grosi care ii invaluie aproape peste tot corpul si astfel nu prea poate sa-i mai raneasca vreun peste de aproximativ aceeasi dimensiune (decat in cazuri exceptionale, cu care personal nu m-am intalnit). Eu iti zic acum de pestii maro cu negru si cu mustati care stau pe fund si mananca mancarea cazuta (se numesc hoplo). Daca tu iti iei cory sau vreo alta specie de sanitar nu prea te pot ajuta.

| HellGirl0 a răspuns:

Din cate stiu eu nu. Am o ruda care a pus mai multe tipuri de pesti impreuna intr-un acvariu, printre care astea 2, si nu s-a intamplat nimic.

| Rebecutza999 a răspuns:

Nu, santiari si carasii se inteleg bine impreuna, se ajuta reciproc si nu trebuie sa le schimbi apa des
P.S eu am carasii aurii+sanitari de 8 luni