| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva bichoni frise. As vrea si eu sa adopt un catel

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut
nu adopta bichon frise, sunt tare plangaciosi cand sunt singuri acasa, devin dependenti de stapanul lor si sufera - sincer, vei avea multa alergatura daca esti intr-adevar iubitor/iubitoare de animale, ca sa adopti un caine trebuie sa fii constient de pasul pe care-l faci si toata familia sa fie de acord
cel mai potrivit caine de adoptat este un bebe-catel care devenind adult ramane de talie mica, altfel daca stati in apartament va avea de sufeirt in zilele cand nu-l scoate nimeni la plimbare
deci opteaza pentru un bebe sau un caine foarte tanar de la un Centru/Societate de Protectia Animalelor, sunt vaccinati si abia asteapta sa fie luati acasa
http://www.spca.ro/body.php?section=actiuni&subsection=adoptii

| M.madallina a răspuns:

Vaaai, sunt asa dulci! am avut si eu unul acasa timp de o noapte, avea 2 luni.era asa jucaus!

| DrViorel a răspuns:

Incearca pe alte site-uri de ex cutu-cutu.ro sau alceva. Caci este putin probabil ca cineva sa iti raspunda la aceasta intrebare aici,, mergi la sectia adoptii, sau incearca un anunt in ziar la rubrica de anunturi gratuite...