| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva bichoni frise. As vrea si eu sa adopt un catel

3 răspunsuri:
| M.madallina a răspuns:

Vaaai, sunt asa dulci! am avut si eu unul acasa timp de o noapte, avea 2 luni.era asa jucaus!

| DrViorel a răspuns:

Incearca pe alte site-uri de ex cutu-cutu.ro sau alceva. Caci este putin probabil ca cineva sa iti raspunda la aceasta intrebare aici,, mergi la sectia adoptii, sau incearca un anunt in ziar la rubrica de anunturi gratuite...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut
nu adopta bichon frise, sunt tare plangaciosi cand sunt singuri acasa, devin dependenti de stapanul lor si sufera - sincer, vei avea multa alergatura daca esti intr-adevar iubitor/iubitoare de animale, ca sa adopti un caine trebuie sa fii constient de pasul pe care-l faci si toata familia sa fie de acord
cel mai potrivit caine de adoptat este un bebe-catel care devenind adult ramane de talie mica, altfel daca stati in apartament va avea de sufeirt in zilele cand nu-l scoate nimeni la plimbare
deci opteaza pentru un bebe sau un caine foarte tanar de la un Centru/Societate de Protectia Animalelor, sunt vaccinati si abia asteapta sa fie luati acasa
http://www.spca.ro/body.php?section=actiuni&subsection=adoptii