| ioanamicuta a întrebat:

As dori sa am un catel de talie mica, prietenos, sa locuiasca in apartament si sa nu fie sensibil. Avetii idee ce rasa mi se potriveste?

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

Spitz pitic :)
Este un catel superb, care nu miroase a catel! :)
Eu zic ca-i perfect de apartament. Un pic mai greu cu periatul. :)
Dar sunt niste bibelouri. Eu ii ador :)

uite aici mai multe informatii :

http://www.caini-de-vanzare.com/Spitz-pitic

si poze :

http://www.vandcaini.ro/pozePui/513da0674e71a1f016afc3f35ba464ac.jpg

http://www.cateiderasadevanzare.ro/products_images/spitz-pitic-1.jpg

Zi ca nu e superb?! :)

10 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Daca nu puneai conditia sa nu fie sensibil si eu iti recomandam bichonul sau shih-tzu. Dar astia sunt extrem de sensibili si de greu de ingrijit. Sa stii ca e cam greu sa gasesti caine mic si sa nu fie sensibili, astia mici mai toti sunt sensibili.
Totusi, mai putin sensibili sunt pechinezii si canichii.

NOname
| NOname a răspuns:

Pekinez sau Cavalier King Charles Spaniel (cauta pe youtube niste filmulete cu ei si te vei indragosti pe loc de aceasta rasa)winking happy

| Lorelai a răspuns:

Bichon maltez sau yorkshire terrier, sunt micutzi si dragalasihappy

| Mina a răspuns:

Uite, cauta aici, sigur vei gasi unul sa iti placa.
http://www.adoptiicaini.ro/
Sunt donati cateii, vei face un sufletel fericit!

| GwenS a răspuns:

Pichitentz. eu am aceasta rasa e mikutza o cheama betty si e foarte dragalasa. si daca iti iei unul il poti invata multe chestii

| Mara a răspuns:

Recomand bishonul. E super dragut, o sa ai succes in parc cu ellaughing eu am unul si toata lumea: vaai ce frumos e.vai nu stiu celaughing e si cuminte, nu face mofturi, si e super pentru apartament:X

| marrr a răspuns:

Bichon Maltez sau Chiuaua:X

| rebbe a răspuns:

Terrier toys...sau bishon

| ioanamicuta explică:

Va multumesc mult ca mi-ati raspuns, dar mai o intrebare. Bunica zicea ca atunci cand adoptii trebuie sa dai si cativa banii, iar bunicul zice nu dai nimic.Cine a spus corect?