| Sofiii2311 a întrebat:

Voi cati bani ati da maxim pe un catel de rasa talie mica?

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

1 leu, nu glumesc.

| Prezidentul a răspuns:

De ce sa dai bani? Daca il vinde e clar ca nu il mai vrea. Vezi ca sunt siteuri care ofera caini gratis.

http://www.adoptiicaini.ro/

Sau mergi la un centru de adoptare.
Funda pls.

| Miranda27 a răspuns:

Depinde care e rasa. Eu o sa imi cumpar un pui de bichon maltese zilele astea, care costa 500 lei. In general, un caine de rasa asta costa 1000-1500 lei daca il cumperi de la canisa, iar de acolo il iei cu carnet de sanatate, microcip, pasaport si certificat de pedigree + transport la tine in oras. Eu il cumpar mai ieftin pentru ca nu are microcip si pasaport si nu e de la canisa, ci de la proprietar. Alte rase de talie mica (shih tzu, westie, yourkshire terrier, caniche) depinde, au fiecare preturile lor, intre 900-2000 lei. Eu una nu ma uit la pret, ci la sanatatea si ingrijirea cainelui, dar daca totusi am gasit mai ieftin (500 lei) si are certificat de pedigree (care arata rasa pura), e ok. Daca cumva vrei unul, poti gasi mai ieftin pe olx sau alte site-uri, dar ai grija sa fie bine-ingrijit, sau alta solutie ar fi sa adopti un metis de la adapost. happy