| LuciaScumpik a întrebat:

Care rasa imi recomandati pentru apartament? sa fie de talie mica

Răspuns Câştigător
| Authentic_Ok_1981 a răspuns:

Daca este vorba de catei ar fi : Beagle,Bichon,Alopekis,Affenpinscher,Maltez,Boston Terrier,Caini Pug,Pomeranian,Chihuahua,Schnauzer miniatural,Shih Tzu,Pudel miniatural, Dachshund, Yorkshire Terrier.
Sper ca ti-am fost de folos. funda?:d

6 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

In niciun caz terrieri sau schnautzer fiindca latra mult si daca nu-i scoti la plimbare des distrug casa.Bichonii,Pomerian, Cavalier king charles sunt cei mai potriviti fiindca au un nivel de energie scazut.

| Cookie2275 a răspuns:

Sa nu iei un beagle in apartament,deoarece este foarte energic. Poti sa iti iei un:teckel,pechinese,cavalier king charles,yorkshire terrier,bichon(havanese,maltese,bolognese)Pechinese,chihuahua,pomeranian,bulldog fancez/englez,westie,pincher pitic,schnauzer pitic,boston terrier,scottish terrier,pug, papillon, shih tzu.

| MioaraParalescu a răspuns:

Cea m. buna rasa de apartament,este Pechinese.E un catelus dragut si credincios,foarte desteapta,nu face mizerie, dar trebuie sa ai grija cu el deoarece poate deveni agresiv, daca nu il abordezi corespunzator.Trebuie sa te creada seful haitei.Si eu am unul, dar e metis.L-am transformat intr-un caine utilitar credincios, si f destept.O poti face si tuwinking

| kissyou a răspuns:

Bichon frise:X
http://bichon-frise.ro

| Bichonica a răspuns:

Poti sa-ti iei un bichon, exact ca minebig grin. Suntem tare cuminti si ne place sa ne jucam mult, dar nu facem mare deranj prin casa. Latram la oameni, dar doar ca sa ne bage in seama.

| AnneLOve a răspuns:

Cei mai dragalasi pentru apartament sunt Bichoni, Yourshire Terrier si Shit-tzu.