| elena10 a întrebat:

As dori sa imi achizitionez un caine. am un apartament de 3 camere si as putea sa-i asigur plimbari lungi si mult timp in aer liber. nu stiu care rasa ar fi mai potrivita: un husky sau un ciobanesc german. problema ar fi ca ar trebui sa stea singur vreo 6 ore in timpul saptamani.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| εїз a răspuns:

Elena. in primul si ultimul rand. ca sa ai un caine. nu trebuia sa spui ca stai la apartament cu 3 camere. crede-ma. si pentru bloc. cred ca ar fi mai potrivit un. pechinez. bafta. happy

| lola_2540 a răspuns:

Buna elena! pai, avand in vedere ca stai la bloc, nu cred ca un husky sau un ciobanesc german ar fi bun pentru tine.sa-ti spun si de ce. acesti caini, sunt dulci cat sunt mici dar cand cresc se fac ditamai cainii. deci eu iti recomand catei care nu cresc, raman mici...cum ar fi: un yorkshire terrier(va trebui sa ai timp sa stai cu el, sa te joci, sa il hranesti, altfel va deveni violent si neprietenos), un chihuahua(nu stiu date despre acest catel dar e foarte dulce si iubitor.se ataseaza repede de oameni), un bichon, si cam atat stiu eu. sper ca te-am ajutat! pupici:*:*:*!

| bunicuta55 a răspuns:

Categoric un ciobanesc german! Dar sa stii ca nu miroase daca saptamanal il perii! Sunt usor de dresat... iar cu timpul ajungi sa te intelegi cu el din priviri.Iti va oferii multe satisfactii.

| ♥Anto* a răspuns:

Cunosc pe cineva care are un husky si iti pot spune ca naparlesteeeee... ceva de groaza. Husky iti iei mai bine daca stai la curte

| SweeTLemon a răspuns:

Eu....iti RECOMAND ciobanesc german! Atata timp, cat te ocupi de el, il duci la plimbare, la alergat el iti va fi recunoscator. Ce-i drept ca la bloc e mai greu dar nu imposibil! Eu am un CG de 2 ani, face parte din familie si nu as renunta la el nici daca as sta intr-o singura camera!

| Kidd a răspuns:

Hey! Avand in vedere ca stai la bloc iti trebuie un caine mic love struck Dar daca tu vrei unul din cele 2 rase okwinking! Iti recomand un husky! Ciobanescul german are nevoie de o groaza de spatiuu. Si husky la fel. Dar nu stiu thinking Imi place un husky mie love struck Totusi, nu mai indragesc asa mult cainii mari, in special ciobanestii pentru. ca am avut o intamplaree f. nefericita. Dar nu e vorba de asta oh go on

Pe la 5-6 ani o sa devina agresivi. Asta daca nu ii educi FOARTE bine de mici!

Succes!happy

| elena10 explică:

App... mi-as dori sa nu-mi dati raspunsuri genu: nu-ti recomand sa-ti cumperi caine...etcbig grin multumesc

| Ralucarrie a răspuns:

Eu una nu iti recomand pe niciunul pentru ca sunt caini "mari" si au multa nevoie de miscare (iti spun din experienta, ca de ex odata a trebuit sa il duc pe camp sa alerge ca sa i se roada unghiile pentru ca nu statea la doctor sa i le taie doar daca il adormea), eu iti sugerez sa incepi cu un pechinez...si mi se pare grozav sa ai un caine(parerea mea)