| AngeloffireX a întrebat:

Vreau sa imi iau un caine si nu stiu exact ce rasa ar fi potrivita. Stau intr-un apartament cu 2 camere si imi doresc mult un dalmatian dar nu ar avea spatiu deloc si nu vreau sa-l chinui. As putea sa ies cu el 1 ora, 1 ora jumatate in cursul saptamanii si in weekend ar iesi mult afara pentru ca am timp. Mi-as dori macar un caine de talie medie, daca nu mica, inafara de bichon. Ce idei aveti? Multumesc!

7 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

La apartament de doua camere, in care in prezent stau 3 persoane, in viitor poate patru, cel mai bun catel pe care poti sa il iei, fara sa il chinui si cu "low maintenance" ar fi un catel de plus.

Ce depaseste tipul asta de catel, se va chinui in casa.

Dar na, e un punct de vedere pe care nu vrei sa il asculti...

Si ar mai fi o intrebare retorica: ce se intampla cu catelul cand nu vei mai avea timp?

| MistretulPufos a răspuns:

Bulldog englez, pitbull

| AnielaaEllaMaxii a răspuns:

La apartament nu poți ține un caine de talie mare. Și medie e greu. Eu zic să îți iei unul de talie mică. Shih tzu, jack Russel, mops (pug), pechinez etc. Un caine de talie medie are nevoie de multe ieșiri afară. Crede-ma, știu ce spun.
Baftă cu patrupedul! big grin

| BeagleLover a răspuns:

Pfoai nici sa nu te gandesti la caini de talie mare sau bichoni (urati, si ii vezi peste tot)! Deci zici ca stai intr-un apartament cu 2 camere, shih tzu e perfect! Dar e prea linistit si sperios, ca doar zici ca ai mult timp liber. Ti se potriveste un: Beagle sau Yorkshire happy

| ffb2001 a răspuns:

Amstaff

| salmanchan a răspuns:

Rot vailar sau porvi

| BeagleLover a răspuns (pentru salmanchan):

Rottweiler sau ce? Ce e porvi?