| Crystal232 a întrebat:

As fi interesata sa-mi iau un pui de catel. Nu stiu ce sa aleg intre ciobanesc german si husky. Ar trebui sa stea zilnic cam 5 ore singur. Stau in apartament. Husky poate fi lasat sa alerge fara lesa?

Răspuns Câştigător
| Miha a răspuns:

Daca zici ca va ramane singur in casa iti recomand ciobanesc german deoarece el este mai linistit si mai calm, un husky are mai multa energie[o prietena de-a mea are si de cand si la luat ii lipseste jumatate de mobilalaughing]
Desigur un husky e mai frumos si mai dragut dupa parerea mea[nu zic ca ciobanescul e urattongue, si el e frumoswinking], dar daca iti doresti casa intacta te sfatuiesc sa-ti iei un ciobanesc german.

4 răspunsuri:
| Brotacel a răspuns:

Buna!

Pentru apartament iti recomand ciobanesc german, iar pentru curte iti recomand husky happy

Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, eu iti recomand sa iti iei unul mic avand in vedere ca stai in apartament + il lasi si singur 5 ore. Iti recomand un Caniche (dar iti spun care parul foarte mare), un Puddel, un Papillon (acest caine chiar ca e potrivit pentru un apartament), Bichon, Chihuahua etc. Sunt atatea rase potrivite pentru spatiu restrans, si cu putin antrenament, o sa se invete si singur. Husky e o rasa care suporta foarte greu caldura, mai ales canicula asta. Sper ca te-am ajutat:*

Mai multe detalii gasesti pe www.animale.ro

(Fundita?:) )

| Anonimusss a răspuns:

Mie imi place bichon-ul albb:X:X e prea frumos

| LloOlLey a răspuns:

Amandoi se fac foarte mari. nu`i recomand nici unu. ca sa il tii in casa. daca stai la casa iti poti lua sa-l tii in curte. recomand ciobanesc germanwinking husky`ul e mai mult de munte. gen. nu stiu. conteaza parerea ta dar ai grijawinking