| AndruCriistina a întrebat:

As dori si eu sa stiu ce inseamna "hostess", am vazut si eu ca este ceva de genul animatoaredar nu sunt sigura, spuneti-mi va rog voi

Răspuns Câştigător
| Đϋffγ a răspuns:

HOSTESS = persoană cu un aspect fizic atrăgător care, de regulă, asigură primirea clienţilor, invitaţilor într-un restaurant sau la o expoziţie sau trebuie să întreţină atmosfera în cadrul unor mese festive, aniversări, banchete, petreceri organizate.

3 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Hostess este o activitate prestată de fete sau băieți, care au menirea de a interacționa cu invitații, vizitatorii unui eveniment (târg, expoziție, concert, lansare produs etc.). Persoanele care practică acest job au un aspect fizic plăcut, sunt zâmbitoare, întrețin buna desfășurare a evenimentului și sunt capabile să ofere informații sau să poarte o conversație în limbă romană, engleză, italiană, spaniolă, etc în funție de cerințele clientului.

Sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Hostess

| pwp a răspuns:

Fac invitatii sa se simta bine...

| rexxx a răspuns:

Nu nu sunt animatoare...
sa-ti dau un exemplu cand te duci la un restaurant si domnisoara care te duce la masa e hostesa un fel de gazdatongue
sau mai sunt cele care stau prin cluburi si un domn e singur se duce sa-i tina companie daca doreste si consuma de la bar pe banii luismug