| Ingognito a întrebat:

Ce inseamna hostess? Eu stiam ca meseria o practica fetele in club sa atraga clientii, dar am vazut si la MC ca angajeaza hostess si mi s-a parut ciudat.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate sa fie animatoare sau receptionista care ia in primire oamenii

| Adry05 a răspuns:

Persoana care primeste clientii in local, se ocupa de rezervarea meselor, plaseaza la masa etc.

| Ingognito explică (pentru Adry05):

Gen cum sunt aia in filme la restaurante de stau in fata salii si zice cine unde se aseaza? si poate fi si un baiat hostess?

| armygirl a răspuns (pentru Ingognito):

Da, poate

| Adry05 a răspuns (pentru Ingognito):

*host
Ai aici mai clar si detaliat spus :
https://www.snagajob.com/job-descriptions/host-and-hostess/

| P3d1a a răspuns:

Hostess inseamna pur si simplu ospatarita.