| Bișoc2000Elia a întrebat:

As putea sa-i dau hamsterului biscuiti cu seminte de Floarea-soarelui pe deasupra?

Răspuns Câştigător
| Monica_Andreea_2001 a răspuns:

Da.Eu îi dau hamsterului meu inghetata si ou fiert si inca traieste si il am de 2 ani.Dai orice, daca îi place va manca.Astfel poti vedea daca ce mananci tu e natural.Hamsteri nu mananca chimicale sau legume stropite. Daca nu mananca ceva inseamna ca nu e natural.

| Kirito21 a răspuns (pentru Monica_Andreea_2001):

Sa inteleg ca inghetata este naturala si nu contine chimicale?!?!?

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Daca vrei ca hamsterul tau sa faca diabet, da, da-i.
Hamsterii ( si orice animal) nu au voie dulciuri! si nici sare ( foarte dar foarte putina sare, dar e mai bine sa nu ii dai deloc sare).
Poti sa ii dai seminite de floarea soarelui, dar nu prajite ( adica nu din comert) si gasesti la pet-shop.

| EmanuelEmy7 a răspuns:

O sa se innece cu ele, deci nu!winking

| Elena018 a răspuns:

Da. Hamsterii adora semintele.

| 奇妙 a răspuns:

Astia mananca orice