| Ali55 a întrebat:

As vrea cat mai multe denumiri de filme cu 'Jean Claude Van Damme'.

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Le găseşti aici pe toate http://www.imdb.com/name/nm0000241/

16 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Filme cu Jean-Claude Van Damme

* Karate (2010) - The Piston
* Universal Soldier: Regeneration (2010) - Luc Deveraux Trailer
* The Eagle Path (2009) - Frenchy Trailer
* JCVD (2008) - J. C. V. D. Trailer
* The Shepherd: Border Patrol / Granicerul (2008) - Jack Robideaux
* Until Death / Afaceri neterminate (2007) - Anthony Stowe Trailer
* Second in Command / Adjunctul (2006) - Sam Keenan Trailer
* Sinav (2006) - Charles
* The Hard Corps / Misiune in forta (2006) - Phillip Sauvage
* Robot Chicken (2005) - Dracula /... (1 episode, 2009)
* Narco (2004) - El insusi
* Wake of Death / Amprenta mortii (2004) - Ben Archer
* The Savage / Captivi in Iad (2003) - Kyle LeBlanc
* Derailed / Calatorie periculoasa (2002) - Jacques Kristoff
* Replicant / Clona ucigasa (2001) - Clona Trailer
* The Order / Ordinul (2001) - Rudy Cafmeyer / Charles Le Vaillant
* Inferno / Infernul (1999) - Eddie Lomax
* Universal Soldier: The Return / Soldatul universal: Întoarcerea (1999) - Luc Devreux Trailer
* Knock Off / Afaceri necurate (1998) - Marcus Ray Trailer
* Legionnaire / Legionarul (1998) - Alain Lefevre
* Double Team / Joc in doi (1997) - Jack Quinn
* Maximum Risk / Risc maxim (1996) - Alain Moreau / Mikhail Suverov
* Sudden Death / Moarte instantanee (1995) - Darren McCord
* The Quest / Dragonul de aur (1995) - Christopher Dubois
* Street Fighter / Ultima Batalie (1994) - Colonelul William F. Guile
* Timecop / Răfuială dincolo de moarte (1994) - Max Walker Trailer
* Hard Target / Vânătoare de oameni (1993) - Chance Boudreaux
* Nowhere to Run / Fara scapare (1993) - Sam Gillen
* Universal Soldier / Soldatul universal (1992) - Luc Deveraux Trailer
* Double Impact / Dublu Impact (1991) - Alex/Chad Wagner Trailer
* Death Warrant / Inchisoarea Infernului (1990) - Louis Burke
* Lionheart (1990) - Lyon Gaultier Trailer
* Cyborg (1989)
* Kickboxer (1989) - Kurt Sloane Trailer
* Black Eagle (1988) - Andrei
* Bloodsport / Sport sângeros (1988) - Frank Dux Trailer
* No Retreat, No Surrender (1986) - Ivan Trailer
* Breakin' (1984) - Spectator in first dance sequence
* Monaco Forever (1984) - Gay Karate Man
* Rue barbare (1984) - Extra in police arrival sequence

| liongirl a răspuns:

Buna!`Si tu esti fan Jean Claude Van Damme?laughing
Si eulaughing
A fost un barbat minunat, dar pacat ca drogurile si bautura l-au distrus pe parcurs... oricum pentru mine este cel mai sexy barbat din lumea filmelor!`love struck

| costyn162 a răspuns:

As putea sa iau un document dupa google si sa ti-l pun aici... Insa sunt sincer si iti spun filmele pe care le-am vazut eu si pe care ti le recomand: "Lyonheart" si "Blood sport".

| Libelle a răspuns:

Afaceri neterminate
Amprenta mortii
Clona ucigasa
Dragonul de aur
Afaceri necurate
Legionarul
Joc in doi
Risc maxim
Ultima batalie
Ordinul
Moarte instantanee
JCVD

| dadaina a răspuns:

Ai in situl scris mai jos toate filmele si activitatea lui Jean-Claude Van Damme.
Nu a fost numai actor ci si producator, scriitor, editor, etc. Gasesti pe acest site toata activitatea lui:
http://www.imdb.com/name/nm0000241/

| ina129 a răspuns:

1.The Eagle Path (2009) (in productie)... Frenchy
2. Universal Soldier: Regeneration (2009)... Luc Deveraux
3. JCVD (2008)... J. C. V. D.
4.The Shepherd: Border Patrol - Granicerul (2008)... Jack Robideaux
5. Until Death - Afaceri neterminate (2007)... Anthony Stowe
6.The Hard Corps (2006)... Phillip Sauvage
7.Second in Command - Adjunctul (2006)... Sam Keenan
8. Wake of Death - Amprenta mortii (2004)... Ben Archer
9.Making of 'Wake of Death' (2004)... Propriul rol
10.Guns, Genes & Fighting Machines: The Making of 'Universal Soldier' (2004)... Propriul rol
11. A Tale of Two Titans (2004)... Propriul rol
12.Narco (2004)... Jean-Claude Van Damme fantasmé par Lenny
13.In Hell (2003)... Kyle LeBlanc
14. Dans la peau de Jean-Claude Van Damme (2003)... Propriul rol
15.Derailed - Calatorie periculoasa (2002)... Jacques Kristoff
16.The Order - Ordinul (2001)... Rudy Cafmeyer/Charles Le Vaillant
17.Replicant - Clona ucigasa (2001)... Replicant / Garrotte
18.Coyote Moon (1999)... Eddie Lomax
19. Universal Soldier: The Return - Soldatul universal: Intoarcerea (1999)... Luc Deveraux
20. Legionnaire - Legionarul (1998)... Alain Lefevre
21.Knock Off - Afaceri necurate (1998)... Marcus Ray
22.Double Team - Joc in doi (1997)... Jack Quinn
23.The Ruby Wax Show (Serial TV) (1997)... Propriul rol
24.Maximum Risk - Risc maxim (1996)... Alain Moreau/Mikhail Suverov
25.The Quest - Dragonul de aur (1996)... Christopher Dubois
26.Sudden Death - Moarte instantanee (1995)... Darren McCord
27.Street Fighter - Ultima Batalie (1994)... Colonel William F. Guile
28. Timecop - Timecop - Rafuiala dincolo de moarte (1994)... Max Walker
29.Hard Target - Vanatoare de oameni (1993)... Chance Boudreaux
30.Last Action Hero - Ultima aventura (1993)... Cameo Appearance
31.Nowhere to Run - Fara scapare (1993)... Sam Gillen
32.Curse of the Dragon - Blestemul dragonului (1993)... Propriul rol
33. Universal Soldier - Soldatul universal (1992)... Luc Deveraux / GR44
34.Making of 'Universal Soldier' (1992)... Propriul rol
35.Double Impact - Dublu Impact (1991)... Alex/Chad Wagner
36.Lionheart (1990)... Lyon Gaultier
37.Death Warrant - Inchisoarea Infernului (1990)... Louis Burke
38.Kickboxer (1989)... Kurt Sloane
39.Cyborg (1989)... Gibson Rickenbacker
40.Black Eagle (1988)... Andrei
41.Bloodsport - Sport sangeros (1988)... Frank Dux
42.No Retreat, No Surrender (1986)... Ivan Kraschinsky the Russian
43.Breakin' (1984)... Passerby in First Dance Sequence
44.Monaco Forever (1984)... Gay Karate Man
45.Rue barbare (1984)... Background performer (police arrival sequence)
astea sunt cam cele mai importante filme in care a jucat

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt toate filmele in acre a jucat da-mi fundita daca vrei 1. The Eagle Path (2009) (in productie)... Frenchy
2. Universal Soldier: Regeneration (2009)... Luc Deveraux
3. JCVD (2008)... J. C. V. D.
4. The Shepherd: Border Patrol - Granicerul (2008)... Jack Robideaux
5. Until Death - Afaceri neterminate (2007)... Anthony Stowe
6. The Hard Corps (2006)... Phillip Sauvage
7. Second in Command - Adjunctul (2006)... Sam Keenan
8. Wake of Death - Amprenta mortii (2004)... Ben Archer
9. Narco (2004)... Jean-Claude Van Damme fantasmé par Lenny
10. In Hell (2003)... Kyle LeBlanc
11. Derailed - Calatorie periculoasa (2002)... Jacques Kristoff
12. The Order - Ordinul (2001)... Rudy Cafmeyer/Charles Le Vaillant
13. Replicant - Clona ucigasa (2001)... Replicant / Garrotte
14. Coyote Moon (1999)... Eddie Lomax
15. Universal Soldier: The Return - Soldatul universal: Intoarcerea (1999)... Luc Deveraux
16. Legionnaire - Legionarul (1998)... Alain Lefevre
17. Knock Off - Afaceri necurate (1998)... Marcus Ray
18. Double Team - Joc in doi (1997)... Jack Quinn
19. Maximum Risk - Risc maxim (1996)... Alain Moreau/Mikhail Suverov
20. The Quest - Dragonul de aur (1996)... Christopher Dubois
21. Sudden Death - Moarte instantanee (1995)... Darren McCord
22. Street Fighter - Ultima Batalie (1994)... Colonel William F. Guile
23. Timecop - Timecop - Rafuiala dincolo de moarte (1994)... Max Walker
24. Hard Target - Vanatoare de oameni (1993)... Chance Boudreaux
25. Last Action Hero - Ultima aventura (1993)... Cameo Appearance
26. Nowhere to Run - Fara scapare (1993)... Sam Gillen
27. Universal Soldier - Soldatul universal (1992)... Luc Deveraux / GR44
28. Double Impact - Dublu Impact (1991)... Alex/Chad Wagner
29. Lionheart (1990)... Lyon Gaultier
30. Death Warrant - Inchisoarea Infernului (1990)... Louis Burke

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vanea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Denumiri de filme cu jean claude van damme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lion heart

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In hell cu'Jean Claude Van Damme'

| sabiiiiiina a răspuns:

Http://www.cinemarx.ro/persoane/Jean-Claude-Van-Damme-23191.html

Jos acolo. ai o lista cu filme.
Sper ca te-am ajutat. :*

Răspuns utilizator avertizat
| KellSy.Yvi a răspuns:

- Breakin`

- In hell

- Knock off

- Second

- Replicant

-Inferno

- Cyborg

- Kickboxer

- Blood sport

- Legionnaire

- Maximum risk

- Karate tiger

- Timecop

- Derailed

- Hard Corps

- Order

- Soldado Universal

- Black Eagle

- Van Damme is Lionheart

fundiTe Pleaseee