| iuli4ca98 a întrebat:

As vrea sa cumpar o pisicuta (fetita) intre 1 si 3 luni rasa Albastra de Rusia sau Tonkinese sau Charteux la pret intre 1000 si 1500 maxim 1700. Traiesc in Moldova si nu stiu daca sunt vinzatori care sa-mi vinda pisicuta pina in Moldova dar daca exista dintre voi un vinzator atunci as fi foarte bucuroasa.

Răspuns Câştigător
| irinuca a răspuns:

Iuli: Pisicile Albastru de Rusia sunt pisici hipoalergenice, dacă cineva din familia ta are alergie, atunci e o alegere perfectă întrucât blana acestor pisici nu declanşează alergii la oameni. Mai multe informaţii despre această rasă superbă de pisici: http://www.animalutul.ro/......-blue/512/

Aici găseşti câteva anunţuri şi câţiva crescători de Russian Blue: http://www.animalutul.ro/anunturi/pisici/albastra-de-rusia
Nu sunt pisici ieftine, însă sunt excelente ca animale de companie. Vorbeşte cu crescătorul şi vezi cum poţi primi pisica, dacă există vreo posibilitate să ţi-o trimită cu avionul. Am o prietenă care a adoptat 2 pisoiaşi din Bucureşti, ea locuind în Timişoara. Pisoii au ajuns la ea în 2 ore cu avionul.

Cred că orice crescător ar vine pisica în orice ţară sau oraş, însă sunt foarte riguroşi, trebuie să ştie că vor vinde pisica unor persoane care vor avea grijă de animal şi nu o vor neglija.
Baftă!

5 răspunsuri:
| Instinkt a răspuns:

Cu banii astia sa cumperi o pisica care-ti va murii in 10 ani
dc nu iei una de pe strada?

| iuli4ca98 explică:

Stiu am si o pisicuta de strada si are 2 ani dar mai vreau o pisicuta si am aflat de rasa aceasta care imi convine din toate punctele de vedere.

| Dudăăăă a răspuns:

Sunt multe pe stradă pe care le-ai putea lua fara niciun ban! Si sa stii ca majoritatea pisicilor sunt de rasa.Si cu ocazia asta vei salva si pisicutapuppy dog eyes! Te pup, sper sa iti gasesti o pisicuta pe placul tau. Fundita?big grin :*

| andreeaacum a răspuns:

De acord cu ~~EU~GeN~~StIfLeR~~ dc vrei sa fie de rasa cand poti reda bucuria uneia care nu are aceleasi oportunitati...si cu banii iti poti cumpara u altceva mult mai folositorhappy

| andreeaacum a răspuns:

De acord cu ~~EU~GeN~~StIfLeR~~ dc vrei sa fie de rasa cand poti reda bucuria uneia kre nu are aceleasi oportunitati...si cu banii iti poti cumpara u altcv mult mai folositorhappy