| pitbullbulterier a întrebat:

Sall,as vrea sa-mi spuneti niste modele de capcane pentru pasari (pentru porumbei mai exact), dar nu vreaun capcana aia care trebuie sa stau cu sfoara in mana si sa trag cand intra pasarea in lighean.

3 răspunsuri:
| NeymarJr11 a răspuns:

Ma jur, la aia ma gandeam laughing sau cu prastia, mersi mult mi-ai adus aminte, de copilarie la taracrying(( iti multumesc.

| EMike a răspuns:

Iti trebuie o sfoara. Faci un fel de streang asa, incat sa poata sa se stranga. Iti mai trebuie o stinghie flexibila, legi batul cu sfoara si incerci sa faci un carlig pe care-l infigi in pamant care sa tina de fir. E important sa fie destul de sensibil. Ar trebui sa se declanseze si sa prinda pasarea de picior. Daca nu-ti place sa fii asa tactil ia-ti un pistol cu capse si fa-te ca esti Rambo pentru o zihee hee. Distractie placuta!

| pitbullbulterier explică:

Emike e tot la fel ca si cum ai sta cu sfoara in mana. Si vreau sa-i prind vi.