| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar o camera foto digitala vreau ceva mai ieftin ca momentan nu vreau ceva f scump, care ar fi mai ieftina ce firma si sa fie si bunicica cat de cat claritate? si cum se foloseste adica ma refer cum scoti pozele sa le pui in pc si poti sa faci si poze normale pentru album foto?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cumnatul meu are un HP mic, de vreo 3 milioane, absolut senzational.

3 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Iti recomand Canon, mi se pare cea mai buna firma de foto digital, au camere cu preturi intre 500 ron pana la... multhee hee Gasesti in supermarketurile astea Carefour, sunt mai ieftine un picut decat prin alte parti sau chiar in Metro. Iti recomand sa iti iei ceva peste 5 MPixeli ca sa iti iasa ok.
Dupa ce ai facut poze, daca nu ai un card reader, de obicei in pachetul cu aparatul iti vine si un calbu USB, intreaba vanzatorul despre asta. Acel cablu il introduci in calculator, celalalt capat in aparat, deschizi camera, o pui pe modul de aratare a fotografiilor, si ti se vor descarca in calculator. Totodata ti se va da si un CD pe care il instalezi in calculator. Daca nu te pricepi deloc, roaga pe cineva sa te ajute, nu este dificil.
Daca vrei sa le scoti pe hartie, le pui pe cd si mergi cu el oriunde la orice magazin foto.
La cat mai multe poze!

| emilica95 a răspuns:

Eu am un mic nikon la 2 mil din real e super. plus are card si cablu. logic. si e bun si pentru mine, care am facut din fotografiat o obsesie si e destul de rezistent. l-am scapat de vreo 2 ori si a luat si niste apa cei drept putina, dar totusi e la fel ca in prima zi... il gasesti la realsmug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Canon PowerShot SD1100 IS Digital Elph
NOUA
Am eu o camera de vanzare cu urmatoarele -Specificatii tehnice
Megapixeli - 8.0
Zoom Optic -3x
Zoom Digital - 4x
Focalizare Auto - Manual
Distanta Focala (f mm) 6.2 - 18.6
Diafragma F2.8 - F4.9
Sensibilitate ISO Auto - 100 - 200 - 400 - 800 - 1600
Format Inregistrare JPEG, AVI
Dimensiune Ecran LCD 2.5,
--daca te intereseza, da un telef. 0740233092