| darkhell217 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o camera digitala cam ce firma ati spune sa cumpar?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei depinde ce fel de camera digitala vrei [compacta, DSLR (adica in afara de body iti mai trebuie si obiectiv)], ce fonduri ai, si pentru ce o folosesti. Cele mai bune camere DSLR sunt Canon (dar cel mai ieftin body e vreo 20 de milioane + obiectivul care si ala e cam scump, in total te-ar duce la vreo 30-50 milioane). Ca, camere, compacte difera, te-as sfatui, ca camera compacta sa iti iei tot Canon, dar nu model din ala gen cutiuta de chibrituri deoarece nu e asa de bun. Spre ex eu am Fujifilm S1800 si ti-l recomand deoarece face poze bune happy. Sper ca am fost de folos.

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MyMindRules a răspuns:

Nikon.

| florin08 a răspuns:

Canon sau Nikon.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Iti recomand Canon 1100D/1000D, Nikon, Leica, sau Sony Alpha(nu chiar asa buna ca si cele mentionate inainte). Sunt cele mai bune firme de camerehappy

| torsi a răspuns:

Depinde ce te intereseaza. Eu recomand Nikon! Acum depinde si de $$! desi sunt modele mai ieftine (pana in 900 RON) si foarte bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nikon .

| Alexsuperboss a răspuns:

Philips,Canon

| Santinella a răspuns:

Eu am Sony. Acum conteaza raportul calitate prethappy

| AfinăFrez a răspuns:

Reflex fara indoiala.

| Valutz a răspuns:

Sony

| lory1984 a răspuns:

Nikon