| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi iau un catel de curte. Ma gandeam la golden retriever, haski, boxer. Daca aveti alte pareri spuneti-mi. Ce ar trebui sa-mi iau? Si sa aibaun pret accesibil.

7 răspunsuri:
| asuari a răspuns:

Admir oameni care vor sa creasca un animal -RESPECT-. pai dupa parerea mea toti sunt niste caini uimitori xD conteaza foarte mult de persoane. adica eu sunt o fire care sta doar in casa nu prea iese afara dar are nevoie de o fiinta cu care sa convetuiesc, de aceea eu iubesc caini Chow chow -nu fac nimic decat sa doarma si sa manance- despre rasa Haski cred ca ar fi o idee super. Nu costa cine stie ce si sunt niste caini exceptionali -iti recomand-. eu nu iubesc boxeri... nu imi plac acea forma a fetei... pretul ajunge de la 250/300 RON in sus. Despre Golden Retriever nu prea am mai vazut de mult rasa asta. Sunt niste caini superbi -nu stiu pretul-.

| Ɗєℓυѕιση a răspuns:

Hei.
Husky sunt foarte incapatanati, stiu din propia experienta, deci nu. laughing
Ai putea sa iti iei un Golden Retriever sau Labrador. happy

| Dumitrescu_Emanuel_1974 a răspuns:

Labrador,amstaff pitbull, rotwailer pudel talie mare "poate" collie sau border etc sunt doarte multi ultimul caine care iti zic sharpei

| Angelostietot a răspuns (pentru Ɗєℓυѕιση):

Mersi

| Ɗєℓυѕιση a răspuns (pentru Angelostietot):

N-ai pentru ce. happy

| NoFeelings a răspuns:

Heii!
Din propria-mi experienta, recomand Ciobanesc Belgian Malinois. Sunt nişte caini atat de blanzi cu stapanul lor si atat de fideli, incat chiar si numai aceste doua calitati dintre sutele pe care le au, ii fac minunati.
Sunt foarte sociabili cu stapanul si familia acestuia, crede-ma. Se adapteaza usor de la o varsta frageda oricarui tip de mediu si oricarui scop (companie, show, paza, politie etc).
Am avut doi, unul de rasa pura iar celalalt un metis. Temperament si fizic, zic eu, 1000 sin 1000

| Angelostietot a răspuns:

Mi-am luat un Labrador retriver negru. Este fata si am proleclit-o terorista happy.Va multumesc pentru ideile voastre numai ca nu prea am gasit in localitate sau cu un pret accesibil.
Va multumesc.